Composite Schedule

March 2020
Schedule for the month of March 2020
Sunday Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday
1
vs Mass. Maritime
@ Fort Pierce, Fla.
1:00 PM

vs York (Pa.)
@ Hancock Recreational Complex
2:45 PM

vs Mass. Maritime
@ Fort Pierce, Fla.
4:00 PM

vs Wartburg
@ Hancock Recreational Complex
5:00 PM
2
vs Wartburg
@ Orlando, Fla.
TBA

vs Franklin
@ Hancock Recreational Complex
10:15 AM

vs Wilkes University
@ Fort Pierce, Fla.
11:00 AM

vs TBD
@ Hancock Recreational Complex
12:45 PM
3
vs Midway
@ Orlando, Fla.
TBA

vs Lebanon Valley
@ Fort Pierce, Fla.
11:00 AM

vs Bluffton
@ Legends Way Ballfields
2:30 PM

vs Saint Benedict
@ Legends Way Ballfields
4:45 PM
4
vs John Carroll
@ Orlando, Fla.
TBA

vs St. Vincent
@ Orlando, Fla.
TBA

vs Houghton
@ Fort Pierce, Fla.
12:00 PM

at Hiram
7:00 PM
5
vs Kings College
@ Orlando, Fla.
TBA

vs Aurora
@ Legends Way Ballfields
10:15 AM

vs Elizabethtown
@ Fort Pierce, Fla.
11:00 AM

vs St. Mary's (Ind.)
@ Legends Way Ballfields
12:15 PM

vs Elizabethtown
@ Fort Pierce, Fla.
2:00 PM
6
at Ohio Northern Invitational
TBA

at Ohio Northern Invitational
TBA

vs Northland
@ Legends Way Ballfields
10:15 AM

vs Drew
@ Fort Pierce, Fla.
1:00 PM

vs Saint Joseph's (Me.)
@ Legends Way Ballfields
2:45 PM
7
at Ohio Northern Invitational
TBA

at Ohio Northern Invitational
TBA

vs Milwaukee School of Engineering
@ Hancock Recreational Complex
9:00 AM

vs Maritime (N.Y.)
@ Fort Pierce, Fla.
10:00 AM

vs Kean University
@ Hancock Recreational Complex
11:15 AM

vs Kean
@ Clermont, Fla.
11:15 AM

at Hanover
1:00 PM

at Hollins
1:00 PM
8
9
10
at Waynesburg
5:00 PM
11
vs Denison
4:00 PM
12
13
14
at Trine
TBA

at DePauw
11:30 AM

at Shawnee St.
12:00 PM

at Shawnee St.
12:00 PM

vs Mt. St. Joseph
1:00 PM

vs Oberlin
1:00 PM

vs Franklin
1:00 PM

vs Oberlin
4:00 PM
15
vs Hiram
1:00 PM
16
17
18
vs Franciscan
1:00 PM

vs Franciscan
3:00 PM

vs Wittenberg
3:30 PM

vs Wittenberg
5:30 PM

vs Franciscan
7:00 PM
19
20


vs Ohio Northern
@ Ohio Wesleyan University
5:00 PM
21
at Muskie Duals
TBA

at Muskie Duals
TBA

at John Carroll
1:00 PM

vs John Carroll
1:00 PM

at John Carroll
1:00 PM

vs John Carroll
1:00 PM

vs John Carroll
3:00 PM

at John Carroll
4:00 PM
22
23
24
vs Denison
3:30 PM

vs Denison
5:30 PM
25
at Ohio Wesleyan
3:30 PM

at Ohio Wesleyan
5:30 PM

26
vs Wooster
4:00 PM
27
at Amy Adams Memorial Invitational
TBA

at Amy Adams Memorial Invitational
TBA

at Capital
1:00 PM
28
at Amy Adams Memorial Invitational
TBA

at Amy Adams Memorial Invitational
TBA

at Ohio Christian
TBA

at Ohio Christian
12:00 PM

vs Capital
1:00 PM

at Baldwin Wallace
1:00 PM

vs Baldwin Wallace
1:00 PM

at Capital
1:00 PM

at Baldwin Wallace
3:00 PM

vs Baldwin Wallace
4:00 PM
29
30
vs Pitt.-Greensburg
3:00 PM
31
1
at Mount Union
3:00 PM

at Mount Union
3:30 PM

at Mount Union
5:00 PM

at Mount Union
7:00 PM

vs Mount Union
7:00 PM
2
3
4
at Muskingum Invitational - All Ohio Combined Event
TBA

at Muskingum Invitational - All Ohio Combined Event
TBA

vs Ohio Northern
1:00 PM

at Heidelberg
1:00 PM

at Heidelberg
1:00 PM

at Ohio Northern
1:00 PM

vs Ohio Northern
1:00 PM

at Heidelberg
3:00 PM

at Heidelberg
4:00 PM